काँग्रेसको १३४ पदको मतपरिणाम सार्वजनिक (सूचीसहित)

नेपाली काँग्रेसको १४ औं केन्द्रीय महाधिवेशन अन्तर्गत १३४ पदको मतपरिणाम सार्वजनिक भएको छ । काँग्रेस केन्द्रीय निर्वाचन समितिले सभापति पदको मतगणना महाधिवेशनस्थल काठमाडौंको भृकुटीमण्डपस्थित राष्ट्रिय सभा गृहमा सम्पन्न गरेको थियो भने अन्य पदाधिकारी र केन्द्रीय सदस्यको मतगणना ललितपुरको सानेपास्थित पार्टी केन्द्रीय कार्यालय बीपी स्मृति भवनमा सम्पन्न गरेको हो ।
एक सय ३४ पदमा निर्वाचित पदाधिकारी र केन्द्रीय सदस्यहरुको नामावली
पदाधिकारी १३ मा
सभापति – शेरबहादुर देउवा

उपसभापति २ जना

पूर्णबहादुर खड्का

धनराज गुरुङ

महामन्त्री २ जना

गगनकुमार थापा

विश्वप्रकाश शर्मा

सहमहामन्त्री ८ जना

भीष्मराज आङ्देम्बे (आदिवासी जनजाति)
जीवन परियार(दलित)
महालक्ष्मी उपाध्याय ‘डिना’ (महिला)
किशोरसिंह राठौर (खसआर्य)

महेन्द्र यादव (मधेसी)
फरमूल्लाह मंसुर (मुस्लिम)
बद्री पाण्डे (पिछडिएको क्षेत्र)
उमाकान्त चौधरी (थारु)

केन्द्रीय सदस्य खुलातर्फ ३५ जना
डा. शशांक कोइराला
एनपी साउद
बालकृष्ण खाँण
उदय शमशेर राणा
रामहरि खतिवडा
ज्ञानेन्द्र बहादुर कार्की
रमेश लेखक
शंकर भण्डारी
जिप छिरिङ लामा
अजुर्न नरसिंह केसी
जीतजंग बस्नेत
गोपालमान श्रेष्ठ
मोहन बहादुर बस्नेत
सुनिल कुमार थापा
नैनसिंह महर
दिलेन्द्र प्रसाद बडु
डा। रामशरण महत
बलबहादुर केसी
गोविन्द भट्टराई
कुन्दनराज काफ्ले
दिपक गिरी
सुरेन्द्र राज पाण्डे
पद्म नारायण चौधरी
राजिव ढुंगाना
गुरु बराल
सञ्जय कुमार गौतम
प्रा. डा. गोविन्द राज पोखरेल
मदन बहादुर अमात्य
अजयबाबु शिवाकोटी
गणेश लामा
दिनेश कोइराला
उमेशजंग रायमाझी
ई. मोहन आचाय
डा. गोपाल दहित
कृष्ण किशोर घिमिरे

केन्द्रीय सदस्य (महिला खुला) ९ जना
डा. डिला संग्रौला
पुष्पा भुषाल
डा. आरजु राणा देउवा
अम्बिका बस्नेत
ईश्वरी न्यौपाने
रंगमती शाही
रमा कोइराला पौडेल
शुसीला ढकाल आचार्य
सरिता प्रसाई
प्रदेशगततर्फ
प्रदेश १ – महेन्द्र कुमारी लिम्बु (महिला)
अमृत अर्याल र राजीव कोइराला (खुला)
प्रदेश २ – चित्रलेखा यादव (महिला)
आनन्दप्रसाद ढुंगाना र रमेश रिजाल (खुला निर्विरोध निर्वाचित)
बागमती प्रदेश – उर्मिला नेपाल केसी (महिला)
ध्यानगोवन्द रञ्जित र राजेन्द्र कुमार केसी। (खुला)
गण्डकी प्रदेश –सरस्वती अर्याल तिवारी (महिला)
धु्रव वाग्ले र कृष्णचन्द्र नेपाली पोखरेल (खुला)
लुम्बिनी प्रदेश – शिला शर्मा खड्का (महिला)
देवेन्द्रराज कँडेल र चन्द्रबहादुर केसी (खुला)
कर्णाली प्रदेश –जानकी सिंह (महिला)
राजीवविक्रम शाह र कर्णब्हादुर बुढा (खुला)
सुदूरपश्चिम प्रदेश – सुशीला मिश्र भट्ट (महिला(
डा. रणबहादुर रावल र यज्ञराज जोशी (खुला)

केन्द्रीय सदस्यहरु
मदनकृष्ण श्रेष्ठ (अपांगता)
प्रदीपकुमार सुनुवार (अल्पसंख्यक खुला)

केन्द्रीय सदस्य दलित (महिला) ४ जना
लक्ष्मी परियार
सुजता परियार
शान्ति परियार .(विक)
रुपा विक

केन्द्रीय सदस्य दलित (खुला)५ जना
नूप बहादुर वड
प्रकाश रसाइली स्नेही
मान बहादुर नेपाली
हरिशरण नेपाली
मैकुलाल बाल्मीकी

केन्द्रीय सदस्य आदिवासी जनजाति (महिला)७ जना
सीता गुरुङ
अञ्जनी श्रेष्ठ
सरस्वती बजीमय
गंगालक्ष्मी अवाल
माया राई
सीताकुमारी राना
सुशिला थिङ

केन्द्रीय सदस्य आदिवासी जनजाति (खुला) ८ जना
चिनकाजी श्रेष्ठ
उमेश श्रेष्ठ
बहादुरसिंह लामा
दिलमान पाख्रिन
टेकबहादुर गुरुङ
आङगेलु शेर्पा
तारमान गुरुङ
टेकप्रसाद गुरुङ

केन्द्रीय सदस्य खसआर्य (महिला) ६ जना
मञ्जु खाँण
नानू बास्तोला
प्रतिमा गौतम
चम्पादेवी खड्का
कान्तिका सेजवाल
विद्या तिमिल्सीना

केन्द्रीय सदस्य खसआर्य (खुला) ७ जना
केशवकुमार बुढाथोकी
गोविन्दकुमार शाह
भीम पराजुली
मधु आचार्य
श्यामकुमार घिमिरे
नारायणबहादुर कार्की
गेहेन्द्र गिरी

केन्द्रीय सदस्य मधेसी (महिला) ४ जना
मुक्ता कुमारी यादव
मिनाक्षी झा
मञ्जुकुमारी यादव
नागिना यादव

केन्द्रीय सदस्य मधेसी (खुला) ५ जना
अजयकुमार चौरसिया
विनोद कुमार चौधरी
दिनेशकुमार यादव
महेन्द्र कुमार राय
डा। चन्द्रमोहन यादव

केन्द्रीय सदस्य मुस्लिम (महिला) १ जना
जावेदा खातुन जागा

केन्द्रीय सदस्य मुस्लिम (खुला) २ जना
अब्दुल रज्जाक
अब्दुल सतार

केन्द्रीय सदस्य थारु (महिला) २ जना
कल्पना चौधरी
जीवन राना

केन्द्रीय सदस्य थारु (खुला) २ जना
राजजनम चौधरी
योगेन्द्र चौधरी

केन्द्रीय सदस्य पिछडिएको क्षेत्र (खुला) १ जना

अर्जुनजंगबहादुर सिंह

Source : गोरखापत्र अनलाइनबाट

तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार